Emberi Erőforrások Minisztérium támogatásával digitális adatbázis fejlesztés

A Türr István Múzeum gyűjteményi adatbázisának digitális fejlesztésére nyert támogatást a  JÁRÁSSZÉKHELY TELEPÜLÉSI ÖNKORMÁNYZATOK ÁLTAL FENNTARTOTT MÚZEUMOK SZAKMAI TÁMOGATÁSA 2014. évi C. törvény 3. melléklet II. 7. d. pont értelmében.

A bajai múzeum 2012-ben a Nemzeti Kulturális Alaphoz benyújtott pályázatának köszönhetően digitális hozzáférésének kialakítására támogatást nyert, melynek segítségével az első fázisban felgyorsította és modernizálta gyűjteményeinek digitalizációs programját, auditképessé fejlesztését. A program első lépéseként a 2013-as év során létrehoztuk új honlapunkat, mely immár alkalmassá vált valamennyi gyűjteményegységben a dokumentumok és műtárgyak digitális adatbázisának közzétételére. A 2013-as évtől folyamatosan gyarapítjuk a gyűjtemények korábbi, részleges digitális adatbázisának konverziójával létrejött új, bővíthető, rugalmas nyilvános adatbázisunkat:  www.bajaimuzeum.hu; www.bajaimuzeum.hu/gyujtemenyek

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 1.000.000 Ft-os támogatásának köszönhetően a Türr István Múzeum weblapján és elektronikus gyűjteményi adatbázisunkban elhelyeztük minden gyűjteményünk (régészet, helytörténet, néprajz, képzőművészet, iparművészet, fotó- és médiatár, adattár, könyvtár) fényképes, specifikus (bár sajnos most még csak részleges) adatbázisát. Jelenleg a 200.000 digitális „leírókarton” mindössze 25 %-a, hozzávetőlegesen 50.000 műtárgy teljes vagy részleges digitális elérhetőségét valósítottuk meg. Természetesen lehetőségeinkhez mérten folyamatosan bővítjük, fejlesztjük a ma még sok helyen hiányos adatbázist. Célunk egy teljes online gyűjteményi katalógus, majd egy virtuális kiállítás létrehozása is.