Szakkörök

A Színkeverő pályázat támogatása által több mint 7 helyszínen, igazán színes palettáról, több mint 40 szakember támogató, útmutatása, vezetése, tanítása mellett  választhatnak az érdeklődő gyermekek, a számukra leginkább tetsző foglalkozások közül, ahol kreativitásuk, készségeik, képességeik fejlődhetnek, ezzel együtt új élményekkel gazdagodhatnak. A részletes leíráson kívül egy kis "ízelítő" a foglalkozásokból: bőrművesség, dráma szakkör, néptánc, fafaragás, grafika, média szakkör, szappankészítés, fotózás, archaikus fotográfiai eljárások tanulása, népi kézműves játszóház, külső-belső környezetünk megismerésével.

Roma és nem-roma interkulturális párbeszéd elősegítése” pályázati felhívásra benyújtott:

Színkeverő – Reménység, Oktatás, Művészet, Alkotás nevű

HU07-0193- B2-2016 azonosító számú pályázat szakkörök, foglalkozások

2016.09-2017.03. között

Dél Bácskai Esély Egyesület:

néptánc kicsiknek: péntekenként 16:45-18.45. oktató: Pálffy Tímea, helyszín: Belvárosi Közösségi Ház Széchenyi utca, Baja

dráma szakkör alsósoknak: hétfőnkét 14.30-17.30 oktató: B.Szabó Orsolya drámapedagógus   

Szent Balázs Katolikus Általános Iskola

6500 Baja, Flórián u. 20.24.

roma kultúra:  Romano Zsanipe jó gyakorlat adaptáció Kunhegyesi Ferenc festőművész: minden második kedden, 14.30-tól

kézműves foglalkozás:   kéthetente, szerdánként 14.30-tól, Sirok Istvánné Kovács Karolin  művelődésszervezővel

néptánc: minden hónap utolsó péntek; helyszín: , Danubia Művészeti Iskola Népzene-Néptánc tagozata Baja, Kölcsey F. u 23.  oktató: Fajd Flóra táncpedagógus,

dráma szakkör: szerdánként 14.00 órától Vidéki Péter történelem, dráma szakos tanár

grafika, festészet, szobrászat: Jászberényi Matild textilművész, péntekenként 14.30-tól

grafika, festészet: Farkas Zsuzsanna grafikus, hétfőnként 14.30-tól

Szeremle- Dunafalva Általános Iskola

külső-belső környezetünk: népi kézműves hagyományokat őrző és egyben az önismeretet fejlesztő szakkör: Paszterkó Ilona pszichológus, Kothencz- Nagy Orsolya néprajzkutató helyszín: Szeremle: SzékHáz, Vidéki ÖkoPorta, Gemenci erdő. Időpontok:09.21;09.28.;10.12.

Meseterápia: Móritz Márta klinikai gyermek szakpszichológus és meseterapeuta: 2016.11.18-20. második alkalom: 2017.02.

Sükösd Magyarok Nagyasszonya Katolikus Általános Iskola Deák Ferenc utca 123.

táncház : Mihálovics Ferenc, havonta egy alkalommal

fafaragás:Vass János  havonta 2 alkalommal

média szakkör: Kusztorné Varga Edit havonta egy alkalom

szappankészítés:  Jánosiné Sima Éva

kézműves foglalkozás, agyagozás: Mülbacher Imréné, bőrművesség: Hadikfalvi-Hábel Rita

mézeskalács készítése és díszítése: Paudits Zoltánné

kosárfonás: Németh Mónika

kukoricacsuhé figurák készítése: Bujdosóné Takács Tímea

Múzeumbarátok Köre Alapítvány

fotószakkör:  Pump Károly vezetésével, Éber Emlékház Baja, Jókai Mór utca 19

fotószakkör: Tóth Ferenc oktató, helyszín:Éber Emlékház időpont:

 

Családi Napok: foglalkozásvezetők: Merk Zsuzsa muzeológus történész; Kollárné Éber Orsika restaurátor, közművelődési munkatárs;

Pásztor Emília: régész, csillagász; Andrási Réka régész; Kothencz Kelemen néprajzkutató, muzeológus; Czick Ferencné könyvtáros;

Sibalin Miroszláv történelemtanár és múzeumpedagógus, Pallós Boglárka múzeumpedagógus (konduktor-tanító, pszichopedagógus tanár)

-09.20. Nagy István Képtár: Rég-ész: ásatás, feltárás, restaurálás, múzeumi tematikus nap Andrási Réka, Kollárné Éber Orsika

-09.22 és 29: MNÁMK-s 6.osztályosok: német és sváb nemzetiségek Magyarországon

-09.30. „Szüreti mulatság” Családi tematikus nap a bajai Templom utcai óvodában

-10.06. TIM: MNÁMK-s diákoknak „Helytörténeti körséta” Merk Zsuzsa vezetésével

-10.15. Szent Balázs Katolikus Általános Iskola: Családi tematikus nap, régészeti, néprajzi és környezetvédelmi tematikával:

„Világunk régen és most, avagy mindent hasznosító dédapáink” Merk Zsuzsa, Andrási Réka, Kothencz Kelemen, Czick Ferencné, Pásztor Emília, Pallós Boglárka

-10.25.Kinizsi utcai Óvoda: nemzetiségek témakörben: Kothencz Kelemen; Sibalin Miroszláv   

- 11.09.Szent Balázs Katolikus Általános Iskola: Márton napi családi nap-kapcsolódva az iskola ünnepi tematikájához: Merk Zsuzsa, Kollárné Éber Orsika, Sultis László; Pallós Boglárka