Tábor, Nyitott kapuk, művészeti tábor

2018.08.25 - 2018.09.01

Építsünk templomot” napközis gyermektábor

Öt egymást követő napon, egy téma köré felfűzve, 27 fő általános iskolás részvételével tartottunk napközis tábort augusztusban. A bajai Türr István Múzeum és a helyi Református Egyházközség közös szervezésében megvalósuló, azonos résztvevői körrel zajló gyermekhét, ahol a tematika alapját Isten háza, a templom adta. A programokkal történelmi kitekintés mentén a Biblia, az építőművészet világába kalauzoltuk el az utódokat közvetlen és játékos formában. Az alkalmak megvalósításában lelkipásztorok, református hittanoktatók, óvodapedagógus, fejlesztőpedagógus, diakónus, konduktor, művészettörténész, néprajzkutató, muzeológus, gyűjteménykezelő munkatársak vállaltak önkéntes szerepet.

Programok: Napi áhítatok, közös éneklés és étkezés, a bajai Vizuális Iskolában szaktanárokkal műhelymunka: festett templomkazetta készítése. A Türr István Múzeum múzeumpedagógiai foglalkozása: a Nagy István Képtárban, id. Éber Sándor emlékkiállításában, freskó, secco, sgrafitto technika alapjainak megismerése, munka a kővel, kő-kövön: játékos kavicspingálás, avagy „mi vagyunk a templom építő kövei”. Utazás Kiskunhalasra, Berki és Diószegi tárlat megtekintése, Berki Viola hithez, templomhoz kapcsolódó munkáinak és értékes életművének áttekintésével tárlatvezetés és múzeumpedagógiai óra. Tematikusan szervezett, valamint szabadtéri tevékenységek, kézműves foglalkozások, csapatjátékok, kiskunhalasi kirándulás során medencés csobbanás.

Építsünk templomot! című rendezvényünk a gyermektábor utolsó napján indult A Déri-kertben egy favázas „köztemplom” építésére hívtunk minden érdeklődőt, amelynek falain lehetőség nyílt, mindennemű művészeti alkotás (falikép, kazetta, graffiti) elhelyezése.

A Déri-kertben felépített köztemplom körül piknikezésre, pihenésre, beszélgetésre, esti agapéra invitáltuk az érdeklődőket.

Három estés filmvetítés, minden érdeklődő ajándék pattogatott kukoricát és frissítőt kapott a három film vetítése során.

Rábl Színpad és Zenei Közösség szervezésében Hiszekegy c. verses felolvasó est

„Az imádság soraira magyar költők verseit fűztük fel, mialatt a hallgatók akár fekve, szemüket behunyva, gyertyák fénye mellett csendesedhetnek el…"