Gazda- és gazdasszony tábor 2021. július 5-9.

2021.07.05

Július első hetében vidám gyerekzsibongás járta át a múzeum termeit. Baja és környező falvainak kisiskolásai, leendő gazdasszonyok és gazda emberek tartalmas hetet töltöttek együtt, néprajzkutató, régész, múzeumpedagógusok, valamint az általuk tervezett játékos, ismeretterjesztő, interaktív alkalmakon, kézműves programokon. Minden nap egészséges ételeket kínált a múzeumi konyha tízóraira és uzsonnára, gyűjteménykezelő munkatársunk gondos összeállításának köszönhetően.

Ellátogattunk a Kobolya gazdaságba a Pencz családhoz, a bajai piac őstermelőihez. Facsemetéket öntöztünk,az Egymillió Fa bajai képviselőjével, Görgei-Reiner Ritával. Bácsalmáson Skorutyák János többgenerációs kékfestő műhelyének csodás kincsein álmélkodtunk, Sultis László munkatársunk tündérrózsás tóval szegélyezett biofarmján gyümölcsöt szüreteltünk. Kézműves és konyhai praktikákat gyakoroltunk, s naponta szemrevételeztük a szelektív hulladékgyűjtőnket is. Célunk és reményünk szerint elhintettük annak a szemléletnek az apró magvait, mely szerint ajándékba kapott világunk felelős gazdáivá válva tudjuk azt megőrizni. Programunk a Nemzeti Kulturális Alap Ismeretterjesztő és Környezetkultúra Szakkolllégiumának támogatásával valósult meg.