A Türr István Múzeum Migráció és hagyományformálódás a történeti Duna-Tisza közi nemzetiségek népéletében címmel - Kothencz Kelemen szerkesztésében - tanulmánykötetet jelentettet meg a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával. A szerkesztő reményei szerint a kiadványban szereplő tanulmányok szélesítik az olvasók ismereteit a Duna-Tisza közén az újkorban lezajlott migrációs folyamatokról, a térség népességének demográfiai és kulturális jellemzőiről. A könyv a bajai múzeum kiállítóhelyein 1500 forintért megvásárolható.

2019.06.18 , kedd (Egész nap)