Meghívó

Szeretettel hívunk minden kedves érdeklődőt a Türr István Múzeum Roosevelt téri kiállítótermében nyíló új időszaki kiállításunk: Szabó Zsolt fotóművész Létezem c. tárlatának megnyitó ünnepére január 25-én 17 órára.

Szabó Zsolt fotóművész az elmúlt két évben „újrahasznosította” a Türr István Múzeum padlásán őrzött, elhasználódott múzeumi babákat. Művészeti tárgyakat, műalkotásokat varázsolt belőlük azzal, hogy kiemelte őket korábbi láthatatlan szerepükből, létezésüket (a rejtőző tartalmakat) önmagukért létezőkké tette. Az egyedi, különleges fotográfiákon a funkcionalitásuktól megfosztott, eddig láthatatlan installációk kerülnek figyelmünk fókuszába bizonyítva, hogy a művészet konstruktív és dekonstruktív, konceptuális jellegének köszönhetően a kiselejtezett tárgyak is képesek lehetnek újjászületni.

Megszakítás